Poznańskie biuro podróży Logos Travel przeprowadziło się do nowej siedziby. Firma znana w całym kraju z organizowania egzotycznych podróży pozostało przy tej samej ulicy Mickiewicza, tyle, że o dwie kamienice dalej.
- Nasze nowe biuro zostało tak zaprojektowane, aby jedno z pomieszczeń można było wykorzystywać na działalność Klubu Pasjonatów Podróży - mówi właściciel Logos Travel, Marek Śliwka. -Chcemy, żeby klub stał się miejscem spotkań środowiska globtroterskiego, służył wymianie spostrzeżeń i doświadczeń tym wszystkim, którzy kochają podróże i poznawanie świata. Funkcjonowanie klubu zainaugurowaliśmy spotkaniem ze znanym podróżnikiem Olgierdem Budrewiczem, który podpisywał swoją najnowszą książkę ,,Druga strona księżyca'', która jest efektem studyjnego wyjazdu grupy turystów na wyspy Północnego Pacyfiku zorganizowaną we wrześniu ubiegłego roku przez nasze biuro.
Marek Śliwka zamierza przygotować kolejne spotkania z udziałem m. in. Beaty Pawlikowskiej, Ryszarda Badowskiego i Moniki Witkowskiej.
Logos Travel organizuje wyjazdy do kilkudziesięciu krajów na siedmiu kontynentach. Do najpopularniejszych tras od lat należą: Indie z Nepalem, USA z Hawajami, Australia z Nową Zelandią czy Birma z Kambodżą. Przez cały czas przybywają kolejne destynacje. W ubiegłym roku zorganizowano wyprawę do Tanzanii połączoną z wejściem na Kilimandżaro. Spotkało się to z olbrzymim zainteresowaniem. Już niebawem odbędą się następne takie wyprawy, m. in. z udziałem turystów z USA. Przetarta została także trasa do Korei Północnej, gdzie pierwsze grupy pojadą podczas tegorocznych wakacji. Niedawno Marek Śliwka wybrał się do Algierii i Nigru. I ta podróż zaowocuje następnymi turystycznymi trasami. Wszystkie nowości umieszczone zostaną w najnowszym katalogu Logos Travel, który ukaże się na październikowy Tour Salon.

Witold K. KOŚCIAŃSKI, Gazeta Poznańska 7 czerwca 2004 r.

ZAMÓW NEWSLETTER