Firma powstała w 1995 roku i wysyła grupy na wszystkie kontynenty świata. Zdobyła wiele prestiżowych tytułów i wyróżnień, m.in. wiele certyfikatów jakościowych, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Certyfikat Gepard Biznesu oraz Certyfikat Solidna Firma i Gazela Biznesu. Za działania innowacyjne firma została wyróżniona najwyższym branżowym wyróżnieniem Wawrzyn Polskiej Turystyki.

Logos Travel Marek Śliwka jest także laureatem wielu konkursów konsumenckich, m.in. Certyfikat Najlepsze w Polsce, Złota Malwa czy też Touroperator Roku w kategorii -Podróże Egzotyczne Branża turystyczna uhonorowała Logos Travel prestiżową nagrodą Globus 2000.

Największym osiągnięciem jest zdobycie pozycji lidera dalekich, ciekawych, egzotycznych i niestandardowych wyjazdów. Branża turystyczna to wg nas specyficzny rynek, gdzie dominuje człowiek, a nie produkt i gdzie relacje międzyludzkie dotyczące komunikowania się klienta z biurem podróży są szczególnie ważne. Życzliwe podejście do tych kwestii, a także empatia i zabieganie o wytworzenie przekonania, że trafia się w dobre ręce i oferowana jakość obsługi już na trasie - sprawia, iż wszystkie wyprawy, nawet te najbardziej osobliwe - znajdują swoich amatorów. Grupy są przeważnie bardzo kameralne co niewątpliwie ma wpływ na cenę ale też na jakość obsługi. Piloci biura to pasjonaci z długoletnim stażem , znający się na swoim fachu i kochający ten rodzaj pracy.

W chwili obecnej Logos Travel zatrudnia kilkadziesiąt osób i ma rozbudowaną sieć biur agencyjnych sprzedających ofertę w całej Polsce. Siatka przedstawicieli współpracujących z Logos Travel znajduje się także w najbardziej newralgicznych punktach Globu, co sprawia, że jest to już firma o zasięgu globalnym W rankingach i ratingach przygotowywanych przez portal Rzeczpospolitej regularnie plasuje się w czołówce polskich touroperatorów i w pierwszej czwórce najbardziej wiarygodnych firm turystycznych na rynku polskim niezmiennie od lat z z ratingiem AA+, czyli inaczej mówiąc – posiada - bardzo wysoka wiarygodność, na pograniczu ekstremalnej.

Firma angażuje się także w projekty społeczne, bierze udział w sponsorowaniu masowych imprez biegowych, świadczy pomoc dla jednej ze szkół misyjnych w Kamerunie, uczestniczy czynnie w projekcie Nauka Dla Biznesu.

Od 4 lat oferowane są programy wyjazdów dla biegaczy - Maratony na 7 Kontynentów w ramach projektu Biegaj i Zwiedzaj . W katalogu biegowym znaleźć można prawie 30 propozycji programów wyjazdu na Maratony połączone ze zwiedzaniem regionu . W ramach tego projektu uczestnicy mogą zdobyć także - Koronę Maratonów Ziemi.