Rozmowa z Markiem Śliwką, właścicielem poznańskiego biura podróży LOGOS TRAVEL

- Pańska Firma specjalizuje się w nietypowych imprezach turystycznych.
- Obsługujemy niszę globtroterską. Nasz klient ukierunkowany jest na wyjazdy ściśle krajoznawcze. Nie organizujemy, zatem wyjazdów czarterowych, typowo rodzinnych, wakacyjnych.

- Logos Travel, jako pierwsze biuro w Polsce, zorganizowało wyprawę na Antarktydę.

- Zgadza się. Od tego momentu jesteśmy pierwszą firmą turystyczną w kraju, która skutecznie zaproponowała wyjazdy na siedem kontynentów. W naszym nowym katalogu widnieje 48 imprez turystyczno-krajoznawczych, we wszystkich kierunkach świata.

- A jeśli ktoś chciałby ułożyć sobie własną trasę spośród ofert katalogowych?

- Jest to możliwe. Przy naszym potencjale i znajomości rzeczy, mając w różnych miejscach świata zaprzyjaźnionych z firmą polskojęzyczną rezydentów, możemy sobie pozwolić na organizację najbardziej nawet karkołomnych tras.

- W Pańskiej ofercie widnieje trasa "dookoła świata". Co to konkretnie znaczy?

- Faktycznie, w ramach tej oferty pokazujemy wybrany obszar świata. Jeżeli taka wyprawa trwa 34-35 dni, to nie sposób ciągnąć jej dłużej, głównie ze względu na klientów, którzy nie mają specjalnych ograniczeń finansowych, ale czasowe jak najbardziej.

- Co można zobaczyć w okresie miesiąca?

- Przez ten czas możemy pokazać jeden duży region Pacyfiku, od zachodniego wybrzeża USA, przez Hawaje i Fidżi, po Nową Zelandię, Australię i Singapur lub drugi wariant: od wybrzeża Ameryki Południowej, przez Wyspę Wielkanocną, Tahiti, słynną ze swej urody Bora-Bora, wyspy Cooka, Australię, Papuę, Nową Gwineę i Singapur

- Czy przy tak skomplikowanych programach udaje się zachować należytą jakość usługi?
- Staramy się jak najlepiej zaspokoić potrzeby naszych klientów. Nasze starania zostały dostrzeżone przez środowisko turystyczne. W roku 2000 otrzymaliśmy nagrodę honorową Polskiej Turystyki GLOBUS 2000 za najlepszy produkt w turystyce wyjazdowej. Rok później zaś certyfikat WIELKOPOLSKA JAKOŚĆ - jako pierwsza firma turystyczna Wielkopolski. W połowie czerwca tego roku otrzymaliśmy najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznane przez Europejski Instytut Jakości w Warszawie certyfikat NAJLEPSZA JAKOŚĆ USŁUG. Wyróżnienie przyznawane jest od 2 lat najlepszym firmom w różnych segmentach rynku usług.
Biuro Logos Travel Marek Śliwka jest pierwszą firmą turystyczną w Polsce, które otrzymało to szczególne wyróżnienie. W kapitule konkursu znajduje się 5 renomowanych europejskich instytucji certyfikujących. Nagrody i certyfikaty są ukoronowaniem naszej 8-letniej działalności na rynku usług turystycznych.

- Jak można się zapisać na Państwa wyprawy?

- Nasza strona www.wyprawy.pl zawiera wszystkie programy wyjazdów a także informacje praktyczne i różne impresje z podróży. Można zgłosić się drogą internetową. Dla chętnych wysyłamy katalogi. Zapraszamy także do złożenia wizyty w siedzibie biura przy ul. Mickiewicza 28 w Poznaniu.

(Raport, lipiec 2003)
[page]

ZAMÓW NEWSLETTER