Od kilku dni funkcjonuje już serwis wczasopedia.pl przeznaczony dla klientów biur podróży, właścicieli i pracowników biur agencyjnych, touroperatorów oraz dziennikarzy turystycznych.

Serwis ten zawiera zestaw szczegółowych wskaźników i danych o 25 największych biurach podróży w Polsce oraz o Rynku turystycznym. Bazuje głównie na twardych danych ze sprawozdań finansowych składanych do Krajowego Rejestru Sądowego oraz z innych źródeł. Twórcą serwisu jest wybitny ekspert w tej dziedzinie - Andrzej Betlej a całemu projektowi patronuje dziennik "Rzeczpospolita". W dobie sporej niepewności co do kondycji touroperatorów to opracowanie jest swoistym kompendium informacji o wiodących touroperatorach zebranych w 1 miejscu i pozwala zorientować się w bieżącej sytuacji na rynku biur podróży.

W zestawieniu tym pokazano także porównanie kondycji 25 wiodących touroperatorów pod kątem najważniejszego wskaźnika świadczącego o stabilności firmy - wskaźnika rentowności. Według tego właśnie wskaźnika Logos Travel Marek Śliwka znalazł się na samym czele listy najbardziej stabilnych firm polskiego rynku turystycznego.

ZAMÓW NEWSLETTER