Spacer w obłokach może być realną przygodą...

 

Zapraszamy Cię do Chin na malowniczo niebiańską podróż wśród pięknych naturalnych górskich plenerów, wśród starożytnej zdobnej zabudowy wiosek rozsianych po górzystej prowincji i na koniec, wśród modernistycznej scenerii buzującego niekończącą się energią Shanghaju.  

Będziemy się przemieszczać, szybkimi kolejami, rowerami, kolejką linową i busami. Będziemy wędrować po górskich szlakach wśród szczytów zatopionych w chmurach, po szklanych mostach zawieszonych nad przepaściami. Będziemy kluczyć pieszo wąskimi brukowanymi uliczkami małych miasteczek oraz wiosek i spacerować wśród imponujących wieżowców modernistycznych miast.

Odwiedzimy między innymi :

Pekin - miasto kontrastów gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. 

Plac Tiananmen inaczej plac niebiańskiego Spokoju – plac ikona, symbol politycznego i kulturalnego dziedzictwa Chin. To nadal bijące serce imperium. To tu tworzyła się historia. Tu miały miejsce bardzo ważne wydarzenia takie jak słynny protest studentów w 1919 roku czy proklamowanie Chińskiej republiki Ludowej w 1949 roku.

 W wodnym miasteczku Gubei przeniesiemy się w magiczny świat chińskiej kultury. Spacerując krętymi uliczkami i dziedzińcami pomiędzy budynkami z czasów dynastii Ming i Qing, odwiedzając małe sklepiki z lokalnym rękodziełem, liczne sale wystawowe prezentujące kulturę i sztukę Chin, warsztaty rękodzieła prawdziwie zakosztujemy kultury chińskiej jej bogactwa  i niepowtarzalności. 

Fenghuang– najpiękniejsze miasto Chin, które podobno tak zachwyciło kiedyś przelatujące feniksy, że te święte mityczne ptaki nie chciały odlecieć. Na cześć tego wydarzenia miasto przyjęło ich nazwę. Zbudowane w trakcie panowania dynastii Ming i Qing, nigdy nie zniszczone, do dziś zachowało swoje oryginalne oblicze. Jest położone w malowniczej dolinie na tle zielonych wzgórz.

Zhangjiajie - narodowy park leśny, to gęsty podzwrotnikowy las usiany skalnymi słupami pokrytymi roślinnością. Tych kwarcytowych filarów z piaskowca jest tu ponad 3 tys.! Ostańce otoczone wyższymi szczytami, pokryte gęstą pokrywą roślinności, poprzecinane głębokimi dolinami i otulone często chmurami tworzą krajobraz tajemniczy  i wręcz ponadnaturalny. Krajobraz ten zainspirował reżysera Jamesa Camerona i posłużył jako inscenizacja filmu "Avatar".

Kontynuację niebiańskich doznań mamy w Huang Shan, w słynnych Zółtych Górach.
Tu wędrując pomiędzy granitowymi szczytami zatopionymi w morzu chmur lub oświetlonymi słońcem mamy okazje podziwiać najpiękniejsze scenerie gór chińskich. Powykrzywiane i smagane wiatrem sosny, skały o niezwykłych kształtach i liczne taoistyczne świątynie przez wieki tworzyły scenerie będące natchnieniem niezliczonych chińskich poetów i malarzy.

Wybierz się z nami na te podniebne zanurzone w chmurach wędrówki!

Terminy:

 28.04 - 11.05.2024 

28.05 - 10.06.2024

30.06 - 13.07.2024

19.07 - 01.08.2024

06.09 - 19.09.2024

 

Szczegóły programu: https://wyprawy.pl/pl-PL/oferta/chiny-ponad-chmurami,1272.html

Zapraszamy!

 

 

 

 

ZAMÓW NEWSLETTER