Na wiadomość o otwarciu granic USA dla turystów czekał od dawna cały świat. Stany Zjednoczone to przecież jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie krajów świata. Nasz dwie grupy już zwiedzają zachodnie wybrzeże USA :) Popyt na wyjazdy do Ameryki Północnej zwiększył się 200%. Jeszcze w tym roku można wybrać się na wyprawę "Floryda + rejs po Karaibach" lub  "USA - Nowy Orlean, Mekka bluesa - Memphis i stolica country Nashville + Floryda". Przyjmujemy już zapisy na wszystkie nasze trasy po Stanach Zjednoczonych na rok 2022. 

Pełna oferta wypraw do Ameryki PółnocnejTUTAJ

Poniżej przedstawiamy aktualne ZASADY WJAZDU do Stanów Zjednoczonych związane z Covid-19: Podróżujący do USA będą musieli okazać:

  • potwierdzenie o pełnym zaszczepieniu na Covid-19 w wersji angielskiej (tzw. certyfikat zaszczepienia do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta https://pacjent.gov.pl/). USA honoruje szczepionki zatwierdzone przez amerykańską Federalną Agencję Leków albo Światową Organizację Zdrowia: Pfizer, Moderna, Johnson&Johnson, AstraZeneca, Sinovac i Sinopharm. Od podania drugiej dawki szczepionki do wylotu do USA musi upłynąć co najmniej 14 dni.
  • negatywny wynik testu na Covid-19 wykonany najwcześniej na 72 godz. przed wejściem na pokład samolotu do USA.  Akceptowane testy: RT PCR lub antygenowy. Wynik testu musi być w języku angielskim.
  • osoby poniżej 18 roku życia nie muszą przedstawiać zaświadczenia o szczepieniu. Jeśli je posiadają i mają ukończone 2 lata obowiązują ich zasady jak wyżej. Niezaszczepieni małoletni powyżej 2 roku życia podróżujący z zaszczepionym opiekunem/rodzicem muszą przedstawić negatywny wynik testu wykonanego nie wcześniej niż 72h przed planowanym wylotem do USA. Niezaszczepieni małoletni podróżujący samodzielnie lub z niezaszczepionym opiekunem/rodzicem muszą przedstawić negatywny wynik testu wykonanego nie wcześniej niż 1 dzień przed planowanym wylotem.

 

ZAMÓW NEWSLETTER