"Szacuje się, że w Polsce jest ok. 0,5 miliona osób, które 3-4 razy w tygodniu uprawiają rekreacyjnie bieganie. Na 7 tys. osób szacowana jest w naszym kraju grupa osób biegająca amatorsko w maratonach. Do nich, ich rodzin i przyjaciół skierowana jest oferta „Podróże z pasją… do biegania” przygotowana przez biuro podróży Logos Travel Marek Śliwka oraz „szkołę dla biegaczy” Poland Running Academy.

Na całym świecie odbywają się setki biegów maratońskich na klasycznym dystansie 42,195 km. Przy okazji tych imprez rozgrywane są liczne biegi towarzyszące na różnych dystansach o mniejszej skali trudności: np. na 10 czy 30 km lub sztafety maratońskie. Właśnie do miłośników biegania chcących uczestniczyć w maratonach lub łatwiejszych biegach oraz pragnących połączyć swoje sportowe zamiłowania z pasją do podróżowania dedykowana jest nowa oferta.

Pierwszy katalog „Podróże z pasją do… biegania” zawiera możliwość uczestniczenia w 15 biegach maratońskich na wszystkich siedmiu kontynentach. Daje on możliwość wybrania się m.in. na maraton na Antarktydzie, Islandii czy Hawajach, w Argentynie, Australii, Etiopii, Izraelu, Japonii, Kanadzie, Brazylii, a nawet na Wyspie Wielkanocnej, w niedostępnej Korei Północnej czy po zamarzniętym jeziorze Bajkał.

Miłośnicy maratonów będą mogli w ramach „Podroże z pasją… do biegania” zdobyć Koronę Maratonów Świata lub Ekstermalną Koronę Maratonów Świata poprzez uczestnictwo w ciągu 7 lat w siedmiu biegach maratońskich na 7 kontynentach.

Pasjonatom biegania i podróżowania biuro podróży Logos Travel zapewni zorganizowane wyjazdy, transfer, hotele, pakiet turystyczny i ubezpieczeniowy, numer startowy oraz opiekę pilota przy większych grupach.

W ramach projektu organizowane będą również obozy biegowe w Europie, Afryce, i Azji.

– W przyszłości planujemy również organizację wyjazdów na biegi maratońskie w Europie. Mam na myśli kultowe dla maratończyków biegi we Francji, Hiszpanii czy w Koszycach lub w Budapeszcie. Dla wielu osób uczestnictwo w tych imprezach będzie łatwiejsze zarówno ze względów logistycznych jak i finansowych niż dalekie wyjazdy – mówi Przemek Walewski, prezes Poland Running Academy.

Mało kto wie, że najstarszym maratonem w Europie i drugim najstarszym na świecie po biegu w Bostonie jest maraton w Koszycach na Słowacji, które leżą zaledwie 90 km od granicy z Polską.

– Do kultowych maratonów zaliczany jest również bieg w Budapeszcie, któremu towarzyszą liczne biegi na krótsze dystanse. W tym roku brało w nim udział ok. 5 tys. biegaczy w tym stusześćdziesięciu zawodników z Polski. Byliśmy czwartą pod względem liczebności nacją w tegorocznym Maratonie Budapesztańskim. W 29-letniej historii tego biegu Polska zajmuje piąte miejsce pod względem ilości uczestników. Biegacze z Polski bardzo chętnie biorą udział w tym maratonie. Daje on możliwość znakomitego poznania Budapesztu i Wyspy św. Małgorzaty, miejsc do których warto zawitać – mówi Przemek Walewski, prezes Poland Running Academy."

Źródło:[https://ttg.com.pl/podroze-z-pasja-do-biegania/]

ZAMÓW NEWSLETTER