MARATON W OSTATNIM BASTIONIE KOMNIZNU
KOREA PÓŁNOCNA - PHENIAN


Najbardziej unikalny i trudno dostępny maraton świata.
Dzień 1: 9.04.2015 (Czwartek)
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Pekinu przez jeden z europejskich portów lotniczych.
Dzień 2: 10.04.2015 (Piątek)
Przylot do Pekinu w godzinach rannych. Przerwa tranzytowa. Odpoczynek po podróży i możliwość toalety w strefie lotniska. Około południa wylot do Phenianu. Przylot do Phenianu
w godzinach popołudniowych. Powitanie na lotnisku przez miejscowych przewodników, transfer do hotelu. Po drodze przystanek przed Łukiem Triumfalnym, który zbudowany został dla upamiętnienia koreańskiego oporu przeciw Japonii w 1945 roku i który jest największym Łukiem Triumfalnym na Świecie. Pamiątkowe zdjęcie. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Kolacja powitalna.


Dzień 3: 11.04.2015 (Sobota)
Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Phenianu;. Park Mansudae Fountain, który powstał ku czci Kim Il Sung., Pomnik Mansudae, wzniesiony w Kwietniu 1972 roku,
z okazji 60tych urodzin Prezydenta Kim Il Sung. Wizyta w księgarni językowej, możliwość zakupu pamiątek z Korei Północnej. Przejście na Plac Kim Il Sunga - nazwany tak na cześć założyciela Korei Północnej. Jest to tradycyjne miejsce gdzie odbywają się świąteczne uroczystości oraz parady wojskowe. Później wizyta w Taedong Gate, wschodniej bramy wewnętrznego zamku w otoczonym murem mieście Phenian - skarbu Narodowego Korei. Zwiedzanie Pawilonu Ryongwang, niegdyś części obronnej miasta, oglądanie brązowego dzwonu Phenianu ważącego 13,518 kg. Przerwa na lunch. Następnie wizyta w Muzeum Victorius Fatherland Liberation War Museum, w którym znajdują się cysterny, samoloty i inne eksponaty używane podczas wojny. Oglądanie USS Pueblo - jest to amerykański statek porwany w 1968 przez Koreę Północną. Następnie wizyta w wieży Idei Dżucze, wieża Powstała w 1982, aby upamiętnić 70 rocznicę urodzin Kim Ir Sena. zwana też Płomieniem Idei Dżucze.
W programie również Monument to Party Founding, Metro Phenian, dom rodzinny Mangyongdae Native House - miejsce urodzenia prezydenta Kim Il Sung. Czas na zakupy w sklepie z pamiątkami - jest co kupować, między innymi olbrzymi wybór kosmetyków z dzikiego żeńszenia o unikalnych i sprawdzonych już na skórze polskich piękniś - właściwościach. Kosmetyki produkowane w korporacji z firmą południowo -koreańską w bardzo szerokiej gamie od kremów po szampony i niezwykle wonne perfumy. Konkurencją dla tych ostatnich mogły by być tylko niegdysiejsze już słynne i dostępne tylko w czasie okresu minionego tak zwane „ruskije duchi"... Kolacja. Nocleg w Phenianie.

Dzień 4: 12.04.2015 (Niedziela)
Lekkie biegowe śniadanie w hotelu i ostatnie czynności przedmaratońskie. Krzepienie
się napojami izotonicznymi, albo jeszcze lepiej - roztworem wody z dzikim żeńszeniem, miejscowym specyfikiem potrafiącym zdziałać cuda. Ostateczny dobór obuwia i garderoby
w zależności od pogody a później przemieszczenie się na start i w poczuciu wyjątkowości chwili zajęcie pozycji wyjściowej do startu. Później już tylko start i dla biegaczy posiadających podzielność uwagi - możliwość obserwacji najciekawszych fragmentów stolicy Korei Północnej w najbardziej oryginalny sposób jaki może sobie wyobrazić prawdziwy biegacz czyli - biegając...

Trasa prowadzi przez: Kim Il Sung Stadion, Łuk Triumfalny, Wieża Przyjaźni, Wieża "Eternal life Tower", Uniwersytet Kim Il Sung University, Tunel Kumrung 2, Most Chongryu Suspension, Ulica Munsu, Most Rungra, Tunel Kurung 1, Ulica Ansangtaek, Teatr People's Army acrobatic theater, Łuk Triumfalny wśród szpalerów zgromadzonej publiczności, która przybyła tu kibicować trochę z własnej woli a trochę z rozdzielnika...tak czy siak maraton ten ściąga bodajże największe tłumy kibiców wymachujących zawzięcie narodowymi flagami co niewątpliwie jest najbardziej skutecznym dopingiem. To tu właśnie także ze względu na całkowicie płaską trasę jest możliwe bicie rekordów życiowych i nie tylko... Atmosfera współzawodnictwa udziela się praktycznie wszystkim biegaczom, adrenalina buzuje we krwi, nogi rwą się do biegu ( w ostatnim roku na starcie zanotowano aż 8 faul startów...) Zawodnicy zwykle kończą bieg - jak na Koreę Północną przystało w pełnej euforii i atmosferze triumfu - pod największym Łukiem Tryumfalnym świata. Grają trąbki i puzony. Wiwatują tłumy. Każdy zawodnik ma uczucie spełnienia i poczucie wzięcia udziału w Biegu nad Biegi - jedynym, ideologicznie słusznym Maratonie w Phenianie...
Jednakże wszystko się kiedyś kończy. Duch nakarmiony, czas też pomyśleć o ciele, czas zadbać o ciało - posiłek regeneracyjny na bazie lokalnych specjałów z domieszką sporej ilości wodorostów. W poczuciu dobrze spełnionego obowiązku powrót do hotelu.
Czas na regenerację, prysznic a później już tylko krzepiące leżenie odłogiem... Późnym popołudniem przejazd do Parku Wodnego - fachowa odnowa biologiczna - możliwość kąpieli, jaccuzzi, jedynego w swoim rodzaju masażu (ok. 20 EUR). Później czas na wspomnienia pomaratońskie przy filiżance dobrze sparzonej kawy lub kuflu miejscowego piwa. Wieczorem przejazd do lokalnej restauracji. Raczenie się specyjałami kuchni koreańskiej, w której dominują przysmaki nieobce biegaczom a więc soja i tofu. Nocleg w Phenianie.

Dzień 5: 13.04.2015 (Poniedziałek)
Po śniadaniu dla chętnych rekreacyjna mini przebieżka w ramach rozbiegania po czym przejazd na lotnisko. Jeszcze jedna możliwość dokupienia specyfików z żeńszenia lub dla ambitnych sportowców - równie ambitnej literatury, autorstwa wodza narodu.
Wylot do Pekinu. Przylot w godzinach południowych, przerwa tranzytowa. możliwość dokupienia chińskiej żmijówki lub pereł rzecznych. Przesiadka na samolot do Europy.

Dzień 6: 14.04.2015 (Wtorek)
Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych. Przerwa tranzytowa. Wylot do Warszawy. Przylot w godzinach wieczornych.

TERMIN: 9 - 14.04.2015

CENA: 5 980 PLN + 1095 EUR w pokoju dwuosobowym.

Cena zawiera:
Bilety lotnicze na trasie Warszawa - Pekin - Phenian - Pekin - Warszawa
Wizę do Korei Północnej
Opiekę dwóch lokalnych przewodników w języku polskim, rosyjskim lub angielskim - na miejscu
Transfery lotnisko - hotel - lotnisko
Przejazdy wewnętrzne mikrobusem lub samochodem osobowym
Bilety wstępu
Zakwaterowanie w hotelu 4*
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie, lunch, kolacja)
Pakiet startowy

UWAGA! Dla chętnych możliwość przedłużenia zwiedzania Korei Północnej
o następne 3 dni.

CENA za dodatkowy dwudniowy pakiet 495 EUR w pokoju dwuosobowym.

Dzień 5: 13.04.2015 (Poniedziałek)
Po śniadaniu wyjazd poza Phenian w interior. Przejazd do niezwykle malowniczej góry Myoghyang. Wjazd na punkt widokowy, z którego rozpościera się niewyobrażalnie piękny widok jaki zgotować może ludzkim oczom dzika nieskażona przyroda. Góra nazwana została przez miejscowych Górą Osobliwości, Piękna i Wspaniałego Zapachu i nie ma w tej nazwie ni krzty przesady. Można tak stać i stać i patrzeć długo by na koniec rzec to co jedynie w takich okolicznościach przyrody rzec można - „dookoła wspaniałość świata". Zjazd z góry i poznawczej uczty ciąg dalszy. Udział w wystawie International Friendship Exhibition. Lunch. Następnie wizyta w Świątyni buddyjskiej wybudowanej na początku XI wieku. Świątynia ta co ciekawe mianowana została Skarbem Narodowym Korei Północnej mimo, że jest to kraj skrajnie ateistyczny. To jeden z paradoksów tego kraju. Powrót do Phenianu. Po drodze podglądanie tamtejszej rzeczywistości. Obfita kolacja. Nocleg w Phenianie.

Dzień 6: 14.04.2015 (Wtorek)
Śniadanie w hotelu. Przejazd na dalekie przedmieścia Phenianu. Zwiedzanie pałacu Kumsusan - wybudowanego w 1976r, który przez lata był oficjalną rezydencją Kim Ir Sena. obecnie służy jako mauzoleum dla Kim Ir Sena, założyciela i prezydenta Korei Północnej oraz jego syna i następcy Kim Dzong Ila. Wizyta na Cmentarzu Męczenników Rewolucji znajdujący się na górze Taesong. Lunch. Spacer po wzgórzu Moran. Okazja do podejrzenia życia mieszkańców Phenianu w ich czasie wolny... Paradoksalnie spotkamy tu ludzi tańczących, śpiewających, uprawiających tu różne sztuki i sztuczki... Kolacja z mocnymi akcentami azjatyckimi. Nocleg w Phenianie.

Dzień 7: 15.04.2015 (Środa)
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Panmundżom , opuszczonej wioski. Miejscowość znajduje się na granicy Korei Północnej i Korei Południowej, w tak zwanej Koreańskiej Strefie Zdemilitaryzowanej, na linii demarkacyjnej między dwoma państwami.
27 lipca 1953 podpisano tu zawieszenie broni w wojnie koreańskiej. Obecnie na wieś składa się wyłącznie łączona strefa bezpieczeństwa między krajami. Panmundżom jest w licznych publikacjach postrzegany jako symbol podziału świata na socjalistyczny i kapitalistyczny, a także jest jedynym miejscem spotkań delegacji obu krajów. Miejscowość jest tradycyjnym miejscem rokowań w sprawie zjednoczenia Korei. Wizyta w strefie zdemilitaryzowanej oraz w Muzeum Koryo. W drodze powrotnej przyjazd pod Pomnik Zjednoczenia Narodowego. Kolacja pożegnalna. Nocleg
w Phenianie.

Dzień 8: 16.04.2014
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Nampo nad słynną zaporę. Jest to ogromny 8 -kilometrowy system zaporowy, który oddziela rzekę Taedong od Morza Żółtego. Zapora powstawała w latach 1981 - 1986. Następnie wizyta na Farmie Chongsan-ri a następnie w Kangso - Fabryce Wody Mineralnej. Lunch. Następnie powrót do Phenianu i wizyta w Koreańskim Studio Filmowym. Kolacja. Nocleg w hotelu w Phenianie.

Dzień 9: 17.04.2015 (czwartek)
Po śniadaniu dla chętnych rekreacyjna mini przebieżka w ramach rozbiegania po czym przejazd na lotnisko. Jeszcze jedna możliwość dokupienia specyfików z żeńszenia lub dla ambitnych sportowców - równie ambitnej literatury, autorstwa wodza narodu.
Wylot do Pekinu. Przylot w godzinach południowych, przerwa tranzytowa. możliwość dokupienia chińskiej żmijówki lub pereł rzecznych. Przesiadka na samolot do Europy.

Dzień 10: 1804.2015 (piątek)
Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych. Przerwa tranzytowa. Wylot do Warszawy. Przylot w godzinach wieczornych.

 

 

ZAMÓW NEWSLETTER