Zapraszamy na wyprawę na Koniec Świata ! Dosłownie. W języku Nieńców zamieszkujących tą krainę - Jamał - oznacza właśnie "koniec świata".
Jest to wyprawa dla prawdziwych twardzieli. Zmierzymy się bowiem z dziką przyrodą rosyjskiej Arktyki i z jej klimatem.
Poznamy życie ostatnich koczowników tundry i pasterzy reniferów - Nieńców. Zamieszkamy przez kilka dni w ich obozie. Będziemy spać w ich czumach, namiotach zrobionych ze skór reniferowych. Będziemy towarzyszyć im w ich codziennych zajęciach, takich jak np. łapanie reniferów na lasso czy łowienie ryb. Będziemy jeść ich pożywienie, a najodważniejsi mogą spróbować nawet nienieckich przysmaków: surowego mięsa renifera i jego świeżej krwi.
Pojedziemy też w dzikie góry Uralu Polarnego. Podróżując specjalnym pojazdem terenowym typu Trekoł na wielkich kołach, pokonamy bezdroża górskiej tundry. Zatrzymamy się na kilka dni w bazie "Jezioro Bolszoje Szczuczje", skąd będzimy robić całodniowe wypady eksploracyjne: w poszukiwaniu arktycznych zwierząt, przede wszystkim imponujących piżmowołów - prawdziwych reliktów epoki lodowcowej i rówieśników ostatnich mamutów, a także nad górskie jeziora i do lodowców Uralu Polarnego.
Udział w wyprawie wymaga dobrej kondycji psychofizycznej, a także odpowiedniego przygotowania sprzętowego do ekstremalnych warunków, w tym mrozów nawet od -15 do -40 st. C ! Nagrodą będzie odkrywanie świata, do którego docierają tylko bardzo nieliczni, a którego dzikie, surowe piękno przywodzi na myśl baśniową lodową krainę Zanurzymy się w tą "baśń" i staniemy się nie tylko jej obserwatorami, ale jej uczestnikami.
Trasa przetarta już w grudniu ubiegłego roku.
Zapraszamy ZUCHWAŁYCH I NIEUSTRASZONYCH!


ZAMÓW NEWSLETTER