Wedlug -turystyka.rp.pl - Itaka i Logos Travel to dwa biura podróży, z którymi warto wybrać się na wakacje dla aktywnych – uważają agenci turystyczni.zapytani przez turystyczny portal internetowy Rzeczpospolitej .

W konkursie turystyka.rp.pl - na najlepsze imprezy turystyczne Kompas Wakacyjny 2016 zapytano agentów turystycznych między innymi o zorganizowane wyjazdy dla turystów aktywnych. Organizatorzy konkursu redakcja -turystyka.rp.pl, uważa że warto promować ambitne programy, szczególnie w czasach gdy turyści stają się zamożniejsi i bardziej wymagający, a zarazem hołdują pozytywnej modzie na aktywny wypoczynek, często połączony z nauką nowych umiejętności.
 W głosowaniu w kategorii "wakacje dla aktywnych" sprawdza się powiedzenie, że koszula bliższa ciału, a tą koszulą w wypadku agentów turystycznych jest popularne biuro podróży Itaka. Firma ta od trzech sezonów kreuje nową markę...
Na drugim (wg turystyka.rp.pl) miejscu po największej krajowej firmie turystycznej znalazło się dużo mniejsze biuro, wyspecjalizowane w turystyce wyprawowej, Logos Travel z Poznania. To spory wyczyn pisze turystyka.rp.pl, bo jak każde takie biuro, stosunkowo mało korzysta ono z pośrednictwa agentów turystycznych w docieraniu do klientów (ponad 70 procent imprez sprzedaje bezpośrednio) Jak podaje turystyka.rp.pl, ze 180 programów tego touroperatora agenci docenili 9. W tym takie jak podróż dookoła świata, wyprawa do Japonii („Japonia - przyroda i spa"), do Korei Północnej i do Nepalu. Jednemu z nich spodobał się katalog oferujący maratończykom wyjazdy łączące udział w różnych maratonach na świecie ze zwiedzaniem danego miejsca (czytaj też na turystyka.rp.pl -: "Logos Travel: Biegnij po koronę świata")

ZAMÓW NEWSLETTER