BHUTAN – NEPAL – TYBET wyprawa do krain odległych i powszechnie niedostępnych.

Są takie rejony które w wtopione w objęcia najwyższych szczytów świata przez wieki były dostępne tylko dla nielicznych przybyszów z zewnątrz. Dzięki temu zachowały swoje oryginalne zwyczaje, wierzenia i architekturę. Obszary te, nawet dziś w dobie powszechnej globalizacji, strzegą swojej odmienności i przyjmują bardzo ograniczoną liczbę podróżników.
Innymi słowy, trzeba się trochę nagimnastykować by zorganizować wyprawę do tych nadal owianych tajemnicą zakątów ziemi a wizyty indywidualne są bardzo trudne a najczęściej niemożliwe do zorganizowania.
Wyprawiamy się tam we wrześniu i w październiku.

Dołącz do nas i odwiedź z nami:

Tybet
Jeden z najbardziej niedostępnych regionów Chin.
Kraina dzikich, surowych i rozległych górskich przestrzeni, po których od wieków wędrują nomadzi i pasterze.
Według wierzeń miejscowych jest ona zamieszkała przez duchy opiekuńcze
i demony próbujące zawładnąć duszami śmiertelników. Atmosfera przesycona jest tu duchowością. Młynki modlitewne terkoczą nieustannie unosząc modlitwy w górskie przestrzenie, flagi modlitewne trzepoczą na wietrze przynosząc podobno szczęście, a na uniwersytetach buddyjskich i w klasztorach mnisi zgłębiają nieskończone nauki Buddy i modlą się o spokój ludzi na całej ziemi.

Everest Base Camp
Podobno już samo spojrzenie na ośnieżone himalajskie szczyty oczyszcza z grzechów i przynosi wewnętrzny spokój. Okazji do takiego oczyszczenia będziemy mieli na trasie dużo, ale najbardziej spektakularne widoki i prawdopodobnie najbardziej skuteczne oczyszczenie zapewni nam wizyta w bazie na wysokości 5009 m. n.p.m. przy której ulokowany jest najwyżej położona na świecie świątynia Rongbuk. Niebiańskie widoki połączone z duchowością tego miejsca zachwycają niemal każdego!

Nepal Kathmandu
Jedna z najpiękniejszych dróg na świecie prowadząca z krawędzi Wyżyny Tybetańskiej na nepalskie niziny zaprowadzi nas do stolicy kraju, która w pierwszym zetknięciu wydaje się tylko głośna, zatłoczona i chaotyczna, ale po dłuższym pobycie odkrywa swoje kolorowe, przesycone zapachami, inspirujące i przyjazne oblicze.
Miasto pełne jest fascynujących miejsc, wśród których obowiązkowo trzeba odwiedzić Świątynię Małp i odbyć spacer wokół stupy Swajambhunath. Daje to oczyszczenie z grzechów, skumulowanie dobrej karmy w życiu i zwiększa podobno szansę na pomyślne odrodzenie się po naszej śmierci w kolejnym dobrym wcieleniu. Obligatoryjne jest również odwiedzenie Placu Królewskiego, Durbar Square, wpisanego na listę Unesco, na którym znajduje się ponad 40 zabytków . W pobliżu umiejscowiony jest pałac bogini Kumari zamieszkały przez świętą dziewczynkę wybieraną z kasty złotników i będącą żywym wcieleniem bóstwa. Jest ona najważniejszą z pośród około 10 takich wcieleń zamieszkujących Nepal i zwana jest Kumari Królewską. Właśnie tu w Kathmandu mamy niezapomnianą okazję obcowania z tą dawną tradycją i wierzeniem, iż bóstwo może zamieszkiwać ciało zwykłego śmiertelnika.

Bhutan
Mały kraj wielkości Szwajcarii, kraj rolniczy, jeden z najbiedniejszych na ziemi o niesamowitej przyrodzie, gęstych bujnych lasach, malowniczych pastwiskach gdzie wypasane są jaki i pięknych jeziorach, nad którymi pieczę sprawują duchy opiekuńcze. Kraj kilku tysięcy świątyń, klasztorów i miejsc modlitwy, gdzie tradycja narodowa jest nadal silnie zakorzeniona. Tu rodzina królewska cieszy się prawdziwym uwielbieniem poddanych a SZCZĘŚCIE ma swój zapis w konstytucji kraju i jest uznane za podstawowy obowiązek każdego obywatela.

Zapraszamy do tych fascynujących i zaskakujących himalajskich krain.
Wizyta w nich zmusi nas do porzucenia naszych europejskich schematów myślenia i spojrzenia na świat przez pryzmat całkiem innych wartości i wierzeń a szczęśliwi pomimo twardego życia mieszkańcy skutecznie zarażą optymizmem i pogodą ducha.


Zapraszamy
Terminy:
20.09.2024 – 05.10.2024
05.10.2024 – 20.10.2024

 PROGRAM

ZAMÓW NEWSLETTER