Waluta
Oficjalną walutą Seszeli jest rupia seszelska (SCR).
Na wyjazd najlepiej zabrać dolary USD wydane po 2006 roku (tzw. „duże głowy prezydentów), nie uszkodzone ani popisane oraz EUR. Walutę można wymienić od razu na lotnisku po wylądowaniu w kantorze. Banknoty rupii seszelskich są przepiękne, pojawiają się na nich kolorowe rysunki seszelskiej przyrody: ptaki, żaby, muszle, gekony, ryby, żółwie.
Bankomaty (ATM) są ogólnodostępne i nie ma problemu z wypłatą gotówki.
Co warto zjeść ?
Kuchnię Seszeli determinuje jej wyspiarskie położenie. Czerpie z bogactw Oceanu Indyjskiego oraz z w miarę uprawnych ziem. Podstawowym składnikiem są ryż, ryby i owoce morza, kokosy oraz inne dojrzewające w słońcu owoce i warzywa z przydomowego ogródka jak bakłażany czy awokado.
Typowym daniem jest ryż (gotowany na parze) z krewetkami i warzywami z sosem sojowym i skropiony sokiem z mango. Koniecznie trzeba spróbować bananów, których na wyspach rośnie około 25 gatunków.
Kuchnia kreolska potrafi być dosyć pikantna, popularnymi przyprawami jest curry oraz cynamon.
Kiedy najlepiej jechać ?
Seszele leżą w strefie klimatu równikowego wilgotnego i ciepłego. Średnie miesięczne temperatury powietrza wahają się w granicach 24-30°C.
Najlepszym okresem na podróż na Seszele to maj – październik. Wtedy będzie najcieplej, najwięcej słonecznych dni i najmniej opadów.
Co warto przywieść ?
Z Seszeli warto przywieść aromatyczne przyprawy, olejki eteryczne, czy biżuterię z pereł i muszli. Warto też zakupić lokalny rum Takamaka.
Czy potrzebna jest wiza?
Obywatele Polski wybierając się na Seszele w celach turystycznych, nie potrzebują wizy na pobyt do 90 dni. Na lotnisku otrzymuje się pieczątkę do paszportu. Na Seszelach nie ma żadnych opłat wlotowych lub wylotowych z kraju.
Osoby, które przed przylotem na Seszele, przebywały na terenach zagrożonych żółtą febrą, muszą posiadać szczepienie i dowód na to.