Kiedy najlepiej jechać?
Malezja położona jest w strefie klimatu tropikalnego, który charakteryzuje się wysokimi temperaturami oraz niespodziewanymi deszczami. Do Malezji najlepiej jechać w sierpniu i wrześniu.
Waluta
Walutą obowiązującą w Malezji jest ringgit malezyjski (MYR). W większości banków, restauracji, sklepów akceptowane są karty płatnicze. Gotówkę wypłacić można też w bankomatach, które łatwo znaleźć.
Co warto zjeść?
Daniem narodowym w Malezji jest nasi lemat, czyli potrawa z ryżu ugotowanego w mleku kokosowym z jajkiem, ostrym sosem, zawinięta w liść bananowca. Inną wartą spróbowania potrawą jest laksa – zupa przyrządzana na bazie mleka kokosowego czy pasty krewetkowej. Podawana z ryżem i dodatkami, takimi jak kurczak, kalmary, ryba, tofu. Ciekawym deserem jaki kuchnia malezyjska ma do zaoferowania jest rojak, tzn. sałatka owocowa polana pikantnym sosem na bazie krewetek.
Co warto przywieźć?
Z Malezji warto przywieźć wyroby ze srebra czy malezyjskiego batiku. Popularne są pamiątki ze skorupy kokosa pomalowane w tradycyjne wzory. Turyści często kupują też czekoladki, ciastka z durianem oraz słoiczki dżemu kokosowego. Świetną pamiątką są kosmetyki z olejem kokosowym, takie jak balsamy, olejki.
Czy potrzebna jest wiza?
Polscy turyści na teren Malezji wjechać mogą bez wizy (pod warunkiem, że pobyt jest krótszy niż 90 dni). Potrzebny jest wyłącznie paszport, który musi być ważny co najmniej 6 miesięcy.