preloader

Tani dolar przyciąga turystów, WIADOMOŚCI TURYSTYCZNE

Agata Wołosik, Wiadomości Turystyczne Nr16/2008

Stany Zjednoczone/ Z powodu spadku wartości amerykańskiej waluty lawinowo rośnie liczba Polaków odwiedzjących USA.

Tani dolar przyciąga turystów

Polskie biura podróży odnotowały duży wzrost sprzedanych wycieczek do Stanów Zjednoczonych.

Pod koniec kwietnia tego roku za jednego dolara placiliśmy 2,20 zl, a pod koniec lipca kurs USD wyniósł zaledwie 2,05 zł. Spadek wartości dolara  stanowi jeden z najistotniejszych czynników generujacych wzrost ruchu turystycznego do Stanów Zjednoczonych. Polskie biura  podróży zacierają  ręce, gdyż Polacy równie chętnie  jak dawniej po pracę, wyjeżdżają do Stanów na wycieczkę.
- W zeszlym roku do USA wysłaliśmy około 600-700 osób - mowi Marek Śliwka, właściciel biura Logos Travel. - W tym  roku ta liczba się podwoiła. W ofercie   naszeggo biura  częśc opłaty za wycieczkę jest liczona w dolarach, a więc z każdym dniem cena wycieczki spada. Polacy wolą zaplacić za  wycieczkę w dolarach, niż sprzedawać amerykańską walutę po tak niskim kursie - dodaje Marek Śliwka.  

 

0000-00-00
alertUżywasz bardzo starej, nieaktualnej wersji przeglądarki Internet Explorer, w związku z czym strona nie będzie wyświetlać się prawidłowo.
Ze względów bezpieczeństwa zalecana jest jej aktualizacja (Windows 7 i nowsze) lub zmiana na alternatywną np. Mozilla Firefox (Windows Vista, XP i starsze).